+48 501 02 66 21 como@como.com.pl

Wycieraczka szczotka-ryps BTLX

Wycieraczki z listwami rypsowymi i szczotkowymi są wycieraczkami czyszczącymi-osuszającymi i stosujemy wewnątrz obiektu. Nie nadją się do odkrytych niezadaszonych przestrzeni.
Wycieraczka zbudowana jest z listew szczotkowych i rypsowymi osadzonych w profilach aluminiowych połączonych linką ze stali nierdzewnej. Między listwami znajduje się gumowy dystans. Profil aluminiowy od dołu zaopatrzona jest w warstwę wygłuszającą. Konfiguracja listew wykonywana jest zgodnie z wymogami Zamawiającego.
Wycieraczkę układa się we wpuście w podłodze, tak by jej listwy były prostopadłe do kierunku ruchu przechodniów. Krawędzie wpustu wzmacnia się aluminiową ramą. Ramę osadza się we wpuście przez zabetonowanie.
Można położyć wycieraczkę bezpośrednio na podłodze, ale wówczas należy zaopatrzyć ją w ramę najazdową, aby przechodnie nie zaczepiali o wycieraczkę.
W przestrzeniach między listwami wycieraczki gromadzi się brud i piasek. Należy go systematycznie usuwać przez zwinięcie wycieraczki i odkurzenie powierzchni pod nią.
Kolorystyka: czarny, szary, brąz

Wycieraczka występuje w 3 wysokościach:

Wycieraczka 12BTLX dla obiektów o małym natężeniu ruchu
n.p. domy jedno- i wielorodzinne
waga ok. 12 kg/m2
Wycieraczka 17BTLX dla obiektów o średnim natężeniu ruch
np. sklepy, duże biura
waga ok. 16 kg/m2
Wycieraczka 22BTLX dla obiektów o dużym natężeniu ruchu
(bez ruchu wózkami)np.galerie handlowe
waga ok. 17 kg/m2
Wycieraczka 22BTLX Marathon o wzmocnionym profilu aluminiowym dla obietków o dużym natężeniu ruchu wraz z ruchem wózków np. hipermarkety
waga ok.18 kg/m2