+48 501 02 66 21 como@como.com.pl

Wycieraczki aluminiowe

Podstawową funkcją wycieraczek aluminiowych jest utrzymanie czystości w budynku poprzez zatrzymanie brudu i wilgoci w strefie wejściowej. Dobrze zaprojektowany system wycieraczek może usunąć do 80 % brudu z butów. Nie mniej ważnym zadaniem wycieraczek systemowych jest zapewnienie pięknej i harmonijnej aranżacji wnętrza. Właściwie dobrana estetyka wejścia do budynku pozwala na uzyskanie prestiżowego efektu i ma ogromny wpływ na ogólne wrażenie, jakie robi budynek i miesząca się w nim firma. Dlatego do wystroju strefy wejściowej należy podejść z dużą starannością i zastosować wycieraczki systemowe czyszczące, czyszcząco-osuszające i osuszające.

Wycieraczka systemowa szczotkowa

Wycieraczka aluminiowa szczotkowa

Wycieraczka systemowa gumowa

Wycieraczka aluminiowa gumowa

Wycieraczka systemowa tekstylna

Wycieraczka aluminiowa tekstylna (ryps)

Wycieraczka systemowa gumowo-szczotkowa

Wycieraczka aluminiowa
szczotka-guma

Wycieraczka systemowa gumowo-tekstylna

Wycieraczka aluminiowa
guma-ryps

Wycieraczka systemowaszczotka-ryps (tekstylna)

Wycieraczka aluminiowa
szczotka-ryps

Ramy do wycieraczek systemowych

Ramy do wycieraczek systemowych

Osadniki do wycieraczek standardowe poliestrowe

Osadnik standardowy do

wycieraczk systemowych

Osadniki aluminiowe na wymiar do wycieraczek

Osadnik na wymiar do wycieraczek systemowych

Wycieraczki aluminiowe – informacje i porady

Przy doborze wycieraczek aluminiowych należy uwzględnić następujące aspekty :
– natężenie ruchu, które ma wpływ na dobór wysokości profilu aluminiowego i na powierzchnię wycieraczki
– miejsce, w którym będzie wycieraczka obiektowa, wewnątrz budynku czy na zewnątrz.

Co wyróżnia nasze wycieraczki aluminiowe ?
– wysoka trwałość. Gwarancja od 3 do 5 lat
– obniżenie kosztów sprzątania obiektu, poprzez zatrzymanie znacznej części zanieczyszczeń i wilgoci
– łatwość czyszczenia dzięki możliwości zrolowania wycieraczki
– duża absorpcja brudu, który spada do szczelin między listwami
– wykonanie na dowolny wymiar.

W naszych wycieraczkach aluminiowych stosujemy następujące wysokości profili (wysokość części metalowej):
9,5 mm, 11 mm, 14 mm, 18 mm, 19 mm, 27 mm i 42 mm. Im większy ruch w obiekcie, tym wysokość profilu w wycieraczce powinna być większa. W ofercie mamy profile o grubości ścianki pionowej 1,5 i 2,5 mm. Profile 2,5 mm są przeznaczone do dużych obciążeń.
Zalecana powierzchnia wycieraczek przy natężeniu dziennym do 250 osób powinna wynosić ok. około 4 m2, natomiast przy natężeniu do 2000 osób powierzchnia ta wynosi 9 m2 , a powyżej 2000 osób kształtuje się na poziomie 27 m2.

Do wycieraczek zewnętrznych, znajdujących się na zewnątrz budynku stosujemy wypełnienie z gumy, szczotki lub kombinacji obu tych materiałów.

Do wycieraczek wewnętrznych, usytuowanych wewnątrz obiektu lub pod pełnym zadaszeniem można wykorzystać wypełnienie z gumy, szczotki oraz rypsu (tkaniny) lub kombinacji tych materiałów.

Wycieraczki systemowe są układane w ramach wykonanych z kształtowników aluminiowych lub stalowych. Zadaniem ramy jest zapewnić estetyczny wygląd całości oraz wzmocnić brzeg wpustu w posadzce. Rama systemowa jest montowana we wpuście w sposób trwał poprzez zalanie masą samopoziomujacą lub wklejenie na klej montażowy.

W przypadku gdy jest potrzeba odprowadzenia spod wycieraczki wody  stosujemy osadniki z przyłączem do odwodnienia. Osadniki są standardowe o głębokości 7 cm i wykonywane w trzech wielkościach: 60 x 40, 75 x 50 i 100 x 50 cm. W osadnikach standardowych mogą być stosowane wycieraczki aluminiowe i wycieraczki stalowe ocynkowane.

W przypadkach wyjątkowo dużych zabrudzeń stosujemy osadniki aluminiowe TR80. Głębokość kasety, w której leży wycieraczka wynosi 8 cm, więc może zgromadzić dużą ilość zanieczyszczeń. System ten posiada również przyłącze do odwodnienia. System wykonuje się na dowolny wymiar wycieraczki. W osadnikach aluminiowych mogą być stosowane wycieraczki aluminiowe i wycieraczki stalowe.

Uzupełnienie oferty wycieraczek stanowi wycieraczka stalowa ocynkowana. Standardowe wykonania mają wysokość 2 cm i wymiary wraz z ramą: 60 x 40 cm, 75 x 50 cm, 100 x 50 cm, 120 x 80 cm.

Mamy również wycieraczki do czyszczenia kół wózków paletowych i widłowych.

FILM Z PREZENTACJĄ WYCIERACZKI DO CZYSZCZENIA KÓŁ WÓZKÓW