+48 501 02 66 21 como@como.com.pl

Wycieraczka rypsowa TLX

Wycieraczki z listwami rypsowymi są to wycieraczki osuszajace i stosujemy wewnątrz obiektu. Nie nadają się do przestrzeni zewnętrznej niezadaszonej.
Wycieraczka zbudowane jest z listew rypsowych osadzonych w profilach aluminiowych, połączonych linką ze stali nierdzewnej. Między listwami znajduje się gumowy dystans. Profil aluminiowy od dołu zaopatrzona jest w warstwę wygłuszającą.
Wycieraczkę układa się we wpuście w podłodze, tak by jej listwy były prostopadłe do kierunku ruchu przechodniów. Krawędzie wpustu wzmacnia się aluminiową ramą. Ramę osadza się we wpuście przez zabetonowanie.
Można położyć wycieraczkę bezpośrednio na podłodze, ale wówczas należy zaopatrzyć ją w ramę najazdową, aby przechodnie nie zaczepiałi o wycieraczkę.
W przestrzeniach między listwami wycieraczki gromadzi się brud i piasek. Należy go systematycznie usuwać przez zwinięcie wycieraczki i odkurzenie powierzchni pod nią.
Kolorystyka: czarny, szary, brąż

Wycieraczka występuje w 3 wysokościach:

wycieraczka 12TLX dla obiektów o małym natężeniu ruchu
np.domy jedno- i wielorodzine
waga ok. 12 kg/m2
wycieraczka 17TLX dla obiektów o średnim natężeniu ruch
np. sklepy, duże biura
waga ok. 16 kg/m2
wycieraczka 22TLX dla obiektów o dużym natężeniu ruchu
(bez ruchu wózkami)np.galerie handlowe
waga ok. 17 kg/m2
wycieraczka 22TLXMarathon o wzmocnionym profilu aluminiowym dla obietów o dużym natężeniu ruchu wraz z ruchem wózków np. hipermarkety
waga ok.18 kg/m2