+48 501 02 66 21 como@como.com.pl

Wycieraczka guma-ryps RTLX

Wycieraczki z listwami rypsowymi i gumowymi są wycieraczkami czyszczącymi-osuszjącymi i stosujemy wewnątrz obiektu. Nie nadją się do odkrytych niezadaszonych przestrzeni.
Wycieraczka zbudowana jest z listew gumowych i rypsowymi osadzonych w profilach aluminiowych połaczonych linką ze stali nierdzewnej. Między listwami znajduje się gumowy dystans. Profil aluminiowy od dołu zaopatrzona jest w warstwę wygłuszającą. Konfiguraja listew wykonywana jest zgodnie z wymogami Zamawiającego.
Wycieraczkę układa się we wpuście w podłodze, tak by jej listwy były prostopadłe do kierunku ruchu przechodniów. Krawędzie wpustu wzmacnia się aluminiową ramą. Ramę osadza się we wpuście przez zabetonowanie.
Można położyć wycieraczkę bezpośrednio na podłodze, ale wówczas należy zaopatrzyć ją w ramę najazdową, aby przechodnie nie zaczepiałi o wycieraczkę.
W przestrzeniach między listwami wycieraczki gromadzi się brud i piasek. Należy go systematycznie usuwać przez zwinięcie wycieraczki i odkurzenie powierzchni pod nią.
Kolorystyka: czarny, szary, brąż
Wycieraczka występuje w 3 wysokościach:
wycieraczka 12RTLX dla obiektów o małym natężeniu ruchu
np.domy jedno- i wielorodzine
waga ok. 12 kg/m2
wycieraczka 17RTLX dla obiektów o średnim natężeniu ruch
np. sklepy, duże biura
waga ok. 16 kg/m2
wycieraczka 22RTLX dla obiektów o dużym natężeniu ruchu
(bez ruchu wózkami)np.galerie handlowe
waga ok. 17 kg/m2
wycieraczka 22RTLXMarathon o wzmocnionym profilu aluminiowym dla obietów o dużym natężeniu ruchu wraz z ruchem wózków np. hipermarkety
waga ok.18 kg/m2