+48 501 02 66 21 como@como.com.pl

Ramy do wycieraczek

Wycieraczki są układane we wpustach. Brzegi wpustów wykończone są ramą wykonaną z kształtowników aluminiowych. Zadaniem ramy jest zapewnienie estetycznego wyglądu całości oraz wzmocnienie brzegu wpustu w posadzce. Rama jest montowana we wpuście w sposób trwał poprzez zabetonowanie. Posadzka wewnątrz wpustu powinna być równa i gładka, aby wycieraczka miała dobre podparcie. Uzyskujemy to przez np. wypełnienie wpistu zaprawę samopoziomującą, do poziomu górnej półki kształtownika tworzącego ramę.
Do wykonania ramy mogą być wykorzystane 4 rodzaje kształtowników-kątowników aluminiowych o wysokości całkowitej: 15mm, 22mm, 26mm, 30mm.
Który z tych kształtowników użyjemy zależne jest od wysokości wycieraczki, oraz od tego czy chcemy uzyskać efekt identycznego poziomu wycieraczki z podłogą, czy też, aby elementy wycieraczka takie jak szczotka-guma-ryps wystawały 2-3mm ponad posadzkę.
W przypadku, gdy wykonanie wpustu w posadzce nie jest możliwe, wycieraczkę układamy bezpośrednio na posadzce w ramie z profilów najazdowych. Rama z profilów najazdowych zabezpiecza przechodniów przed zaczepianiem o wycieraczkę.
Dla wycieraczek o wysokości profilu aluminiowego 17mm np.17RBLX używamy ramy:
– UR22 (gdy wycieraczka powinna wystawać ponad poziom podłogi o 2-3mm) lub
– UR26 (gdy wycieraczka powinna być na poziomie posadzki)
Dla wycieraczek o wysokości profilu aluminiowego 12mm np.12RBLX używamy ramy:
– UR15 (gdy wycieraczka powinna wystawać ponad poziom podłogi o 2-3mm) lub
– UR22 (gdy wycieraczka powinna być na poziomie posadzki)
Dla wycieraczek o wysokości profilu aluminiowego 22mm np.22RBLX, 22RBLXMarthon używamy ramy:
– UR26 (gdy wycieraczka powinna wystawać ponad poziom podłogi o 2-3mm) lub
– UR30 (gdy wycieraczka powinna być na poziomie posadzki).