W odkurzaczach przemysłowych oferowanych przez naszą firmę wykorzystujemy akcesoria o średnicach 40mm, 50mm i 70mm. Mogą one mieć wykonane antystatyczne, temperaturoodporne, olejoodporne oraz zgodne z dyrektywą Atex 94/9/EC itd.
Węże wykorzystywane w naszych odkurzaczach posiadają zbrojenie z drutu metalowego lub spirali z PCV. Ścianki wewnętrzne węży są gładkie, aby zmniejszych spadki ciśnień. W przemyśle znajdują zastosowanie: węże poliuretanowe odporne na ścieranie, węże poliuretanowe do kontaktu z żywnością, węże poliuretanowe antystatyczne, węże gumowe olejoodporne, węże silikonowe do temperatur nieprzekraczajacych 260C, węże spełniające dyrektywę ATEX94/9/EC itd.
  Rura sztywna do ssawki podłogowej jest wykonana z alumininm lub ze stali nierdzewej bądz chromowanej. Od strony ssawki jest zakończona szybkozłączką.
  Ssawka podłogowa występuje w wersji ze stali ocynkowanej bądz nierdzewnej. Jej szerokość wynosi 30 lub 40 lub 50cm. Ssawka do zanieczyszczeń suchych posiada listwy szczotkowe, a do zanieczyszczeń mokrych listwy gumowe.
  Ssawka stożkowa wykonywana jest w wersji z gumy antystatycznej lub olejoodpornej lub silikonu.
  Ssawka lejkowa używana jest do zbierania zanieczyszczeń np. z oleju lub z miejsc trudnodostępnych. Może być wykonana z gumy o właściwosciach antystatycznych, olejoodpornych itp.
  Ssawka szczelinowa jest wykonywana ze stali nierdzewej lub ocynkowanej.
  Ssawka okrągła służy do sprzątania np.maszyn. Korpus ssawki może być z tworzywa sztucznego lub stali.
  Ssawka mała o szerokości 12cm może być wykonana w wersji antystatycznej, olejoodpornej, silikonowej.
  Ssawa stała (czołowa) jest wygodnym rozwiazaniem przy sprzątaniu dużych powierzchni np. hal przemysłowych. Może mieć szerokość 60 lub 70cm.
  Rury aluminowe zakończone szybkozłączką o długości 1 lub 2m służą do odkurzania np. ścian, konstrukcji na wysokości.
  Ssawka bananowa służy do odkurzania rur. Promień łuku ssawki może mieć 10 lub 20cm.
  Ssawka do ścian wykonywana jest w szerokościach 20 lub 30 lub 40 lub 50cm.
  Ramię odsysające pełni funkcję odciagu stanowiskowego pyłów. Może być w wykonaniu zgodnym z dyrektywą Atex 94/9/EC.
  Trójnik może być wykonany ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Jest wykorzystywany, gdy z jednego odkurzacza korzystają 2 osoby.
 

    Film z prezentacją

Longopac to system zbierania odpadów do jednorazowego rękawa, dzięki czemu pracownik nie ma kontaktu z odpadami.
Materiał pakujący (rękaw polietylenowy) jest składany w kompaktowe kasety.  Daje to korzyści, takie jak oszczędność czasu, niskie zużycie materiału i niskie koszty transportu. Eliminuje kontakt pracownika z pyłami podczas przesypywanie zanieczyszczeń ze zbiornika odkurzacza do kontenerów. Worek jest szczelnie zamykany w miejscu pracy odkurzacza.