+48 501 02 66 21 como@como.com.pl

Chemia do pielęgnacji i konserwacji

W naszym asortymencie produktów do pielęgnacji i konserwacji znajdują się ochronne produkty antywapniowe i środek do usuwania kamienia ze zwojów grzewczych, kotłów i zbiorników z wodą. Oferujemy także płynny zasadowy środek profilaktyczny, który zapobiega korozji stalowych wężownic grzejnych spowodowanej działaniem miękkiej i kwaśnej wody. Naszą ofertę uzupełnia środek przeciwpieniący, który dodaje się do zbiorników brudnej wody w automatach szorujących i ekstraktorach.

ANTI STONE SV1
Środek zapobiegający powstawaniu kamienia.
Płynny, naturalny środek stworzony, by zapobiegać lub hamować tworzenie się kamienia pogarszającego działanie lub osadu z wapnia na spiralach grzejnych myjek wysokociśnieniowych. Tworzenie się kamienia wewnątrz spirali działa jak izolacja i utrudnia ciepłu drogę do wody oraz powoduje marnowanie paliwa. W ciężkich przypadkach, osad może blokować wodę wewnątrz spirali, redukując siłę czyszczenia myjki ciśnieniowej. Ciągłe stosowanie odpowiednio odmierzonej ilości Anti-Stone w myjkach ciśnieniowych może zupełnie zapobiec tworzeniu się szkodliwego osadu kamiennego. Wszystkie urządzenia gorącowodne Nilfisk są wyposażone w system dozowania, by można je było ustawić na ekonomiczne zużycie preparatu w zależności od twardości wody.
Działa na: Osad wapienny Może zapobiegać tworzeniu się osadu z detergentów nie przeznaczonych do stosowania w myjkach wysokociśnieniowych.

Zastosowanie:
Myjki ciśnieniowe gorącowodne

Zalety produktu:
Zapobiega lub minimalizuje tworzenie się kamienia wewnątrz spirali grzejnych myjek wysokociśnieniowych, zmniejszając koszty paliwa związanego z utratą ciepła (co można zaobserwować w niechronionych urządzeniach).
Można zredukować również koszty konserwacji, ponieważ zapobieganie tworzeniu się kamienia eliminuje nadmierne ciśnienie, spotykane w urządzeniach z osadem kamiennym.
Wyższa skuteczność mycia, ponieważ w spirali, w której nie osadza się kamień, niewytwarzane jest ciśnienie wsteczne.
Niechronione spirale mogą się zupełnie zatkać z nadmiaru kamienia (zwłaszcza, gdy woda jest „twarda”). Spiralę, która jest całkowicie zablokowana trzeba wymienić, co jest znacznym, niepotrzebnym wydatkiem, którego można było uniknąć.
Preparat nadaje się do stosowania w maszynach używanych w zakładach spożywczych, ale uzdatniana nim woda nie nadaje się do picia.

Zasadowość : pH 7
Dostępny w opakowaniach : 6×1 l, 10 l i 25 l
Stężenie : bez rozcieńczenia
Techniki mycia : mycie wysokociśnieniowe

STONE EX SV1
Odkamieniacz. Płynny, kwasowy, środek odkamieniający do stosowania w wężach z gorącą wodą, czajnikach, rurach myjek wysokociśnieniowych, piecach i innych urządzeniach przemysłowych, w których może osadzać się kamień.
Działa na osad wapienny i niektóre osady z detergentów

Zastosowanie:
Myjki wysokociśnieniowe na gorącą wodę: gdzie na spiralach osadza się kamień w związku ze stosowaniem wody z kranu lub ze studni.
Zakłady przemysłowe: gdzie osad tworzy się w kotłach, rurach i wężach.
Budynki handlowe i użyteczności publicznej: gdzie osad powstaje na kotłach służących do ogrzewania.
Szpitale i zakłady spożywcze: gdzie osad powstaje na kotłach służących do wytwarzania pary lub gorącej wody na potrzeby sanitarne lub przetwórstwa żywności.
StoneEx może być stosowany w niemal wszystkich systemach kotłów.

Zasadowość : pH 2
Dostępny w opakowaniach : 10l i 25 l
Stężenie : bez rozcieńczenia

FOAM STOP SV1
Środek do neutralizowania znacznych ilości piany w zbiornikach wody brudnej w maszynach czyszczacych.
Płyn wzmocniony aktywnymi związkami silikonowymi, które szybko przeciwdziałają niepożądanej pianie. Detergenty stosowane w operacjach czyszczenia, takich jak szorowanie podłóg, często wytwarzają pianę, gdy
są zasysane z podłogi do zbiorników z brudną wodą. Piana ta może być szkodliwa dla silników ssących i może powodować przedwczesną sygnalizację przepełnienia. Skuteczny przeciwko: pianie w brudnej wodzie lub w zbiornikach recyklingowych.

Zasadowość : pH 8
Dostępny w opakowaniach : 6×1 l
Stężenie : bez rozcieńczenia 15 – 20 ml / 10 l wody do zbiornika wody brudnej przed rozpoczęciem pracy maszyną