Podstawową funkcją wycieraczek jest utrzymanie czystości w budynku poprzez zatrzymanie brudu i wilgoci w strefie wejściowej. Nie mniej ważnym zadaniem wycieraczek jest zapewnienie pięknej i harmonijnej aranżacji wnętrza. Właściwie dobrana estetyka wejścia do budynku pozwala na uzyskanie prestiżowego efektu i ma ogromny wpływ na ogólne wrażenie, jakie robi budynku i miesząca się w nim firma na odwiedzających. Dlatego do wystroju strefy wejściowej należy podejść z dużą starannością.

 

 

 

Wycieraczka z listwami 
szczotkowymi BLX

Wycieraczka z listwami
gumowymi RLX

Wycieraczka z listwami
rypsowymi TLX

     

 

 

 

Wycieraczka z listwami 
szczotka-guma RBLX

Wycieraczka z listwami
guma-ryps RTLX

Wycieraczka z listwami
szczotka-ryps BTLX

     

 

 

 

Ramy do wycieraczek

Wycieraczka z osadnikiem
standardowym

Wycieraczka z osadnikiem na wymiar

 Mając na uwadze względy techniczne, przy doborze wycieraczek należy uwzględnić:
-natężenie ruchu, które ma wpływ na dobór profilu aluminiowego o właściwej wytrzymałości, oraz wielkość powierzchni wycieraczek
-miejsce, w którym będzie leżała wycieraczka decyduje o rodzaju wypełnienia .
Zaletą naszych wycieraczek w profilach aluminiowych jest:
-wysoka trwałość
-obniżenie kosztów sprzątania obiektu, poprzez zatrzymnie znacznej części zanieczyszczeń i wilgoci
-łatwość czyszczenia dzięki zwinięciu wycieraczek
-duża absorpcja brudu, który spada do szczelin między listwami
-wykonanie na dowolny wymiar. 
Stosowane są trzy wysokości profilu alumniowego: 12mm, 17mm i 22mm. Im ruch w obiekcie jest większy tym wysokość profilu w wycieraczce powinien być większy.
Zalecana powierzchnia wycieraczek przy natężeniu dziennym do 250 osób wynosi około 4 m2, natomiast przy natężeniu do 2000 osób powierzchnia ta wynosi 9 m, a powyżej 2000 osób kształtuje się na poziomie 27 m2 .
Do wycieraczek znajdujących się na zewnątrz budynku stosujemy wypełnienie z gumy, szczotki lub kombinacji obu tych materiałów.
Do wycieraczek usytuowanych wewnątrz obiektu lub pod pełnym zadaszeniem można wykorzystać wypełnienie z gumy, szczotki oraz rypsu(tkaniny) lub kombinacji tych materiałów.
Wycieraczki są układane w ramach wykonanych z kształtowników aluminiowych. Zadaniem ramy jest zapewnić estetyczny wygląd całości oraz wzmocnić brzeg wpustu w posadzce. Rama jest montowana we wpuście w sposób trwał poprzez zabetonowanie.
W przypadku gdy jest potrzeba odprowadzenia wody spod wycieraczki stosujemy osadniki z krućcem do odwodnienia. Osadniki są standardowe o głębokości 7cm i wykonywane w trzech wielkościach:60x40cm, 75x50cm, 100x50cm.
W przypadkach wyjątkowo dużych zabrudzeń stosujemy TrapSystem. Głębokość kasety, w której leży wycieraczka wynosi 8cm, więc może zgromadzić dużą ilość zanieczyszczeń. System ten posiada również kruciec do odwodnienia. System wykonuje się na dowolny wymiar wycieraczki.
Uzupełnie oferty wycieraczek stanowi krata ocynkowana. Standardowe wykonania mają wysokość 2cm i wymiary wraz z ramą: 60x40cm, 75x50cm, 100x50cm, 120x80cm.

Mamy również wycieraczki do czyszczenia kół wózków. 
                           FILM Z PREZENTACJĄ WYCIERACZKI DO CZYSZCZENIA KÓŁ WÓZKÓW