Podstawową funkcją wycieraczek aluminiowych jest utrzymanie czystości w budynku poprzez zatrzymanie brudu i wilgoci w strefie wejściowej. Dobrze zaprojektowany system wycieraczek może usunąć do 80 % brudu z butów. Nie mniej ważnym zadaniem wycieraczek jest zapewnienie pięknej i harmonijnej aranżacji wnętrza. Właściwie dobrana estetyka wejścia do budynku pozwala na uzyskanie prestiżowego efektu i ma ogromny wpływ na ogólne wrażenie, jakie robi budynku i miesząca się w nim firma na odwiedzających. Dlatego do wystroju strefy wejściowej należy podejść z dużą starannością i zastosować wycieraczki systemowe.

Wycieraczka do wewnątrz Wycieraczka zewnętrzna Ruch pieszy Wózki sklepowe Wózek inwalidzki Wózek dziecinny Wózek bagażowy
             
             
 

Wycieraczka szczotkowa kolor

 

 Wycieraczka-gumowa-kolor

 

Wycieraczka-tekstylna 

 
 

Wycieraczka z listwami 
szczotkowymi

 

Wycieraczka z listwami
gumowymi 

 

Wycieraczka z listwami
tekstylnymi (ryps)

 
             
 

 

 

 

 

 

 
 

Wycieraczka z listwami 
szczotka-guma

 

Wycieraczka z listwami
guma-ryps

 

Wycieraczka z listwami
szczotka-ryps

 
             
 

 

 

 

 

 

 
 

Ramy do wycieraczek

 

Wycieraczka z osadnikiem
standardowym

 

Wycieraczka z osadnikiem na wymiar

 

 Mając na uwadze względy techniczne, przy doborze wycieraczek należy uwzględnić:
-natężenie ruchu, które ma wpływ na dobór profilu aluminiowego o właściwej wytrzymałości, oraz wielkość powierzchni wycieraczek
-miejsce, w którym będzie leżała wycieraczka decyduje o rodzaju wypełnienia .

Zaletą naszych wycieraczek w profilach aluminiowych jest:
-wysoka trwałość
-obniżenie kosztów sprzątania obiektu, poprzez zatrzymanie znacznej części zanieczyszczeń i wilgoci
-łatwość czyszczenia dzięki zwinięciu wycieraczek
-duża absorpcja brudu, który spada do szczelin między listwami
-wykonanie na dowolny wymiar. 

Stosowane są następujące wysokości profili aluminiowych: 11 mm, 12 mm, 14 mm, 18 mm, 19 mm, 27 mm i 42 mm. Im ruch w obiekcie jest większy tym wysokość profilu w wycieraczce powinien być większy. W ofercie mamy profile o grubości ścianki 1,5 i 2,5 mm.
Zalecana powierzchnia wycieraczek przy natężeniu dziennym do 250 osób wynosi około 4 m2, natomiast przy natężeniu do 2000 osób powierzchnia ta wynosi 9 m, a powyżej 2000 osób kształtuje się na poziomie 27 m2 .

Do wycieraczek znajdujących się na zewnątrz budynku stosujemy wypełnienie z gumy, szczotki lub kombinacji obu tych materiałów.

Do wycieraczek usytuowanych wewnątrz obiektu lub pod pełnym zadaszeniem można wykorzystać wypełnienie z gumy, szczotki oraz rypsu(tkaniny) lub kombinacji tych materiałów.

Wycieraczki są układane w ramach wykonanych z kształtowników aluminiowych. Zadaniem ramy jest zapewnić estetyczny wygląd całości oraz wzmocnić brzeg wpustu w posadzce. Rama jest montowana we wpuście w sposób trwał poprzez zabetonowanie.

W przypadku gdy jest potrzeba odprowadzenia wody spod wycieraczki stosujemy osadniki z przyłączem do odwodnienia. Osadniki są standardowe o głębokości 7 cm i wykonywane w trzech wielkościach: 60 x 40 cm, 75 x 50 cm, 100 x 50 cm.

W przypadkach wyjątkowo dużych zabrudzeń stosujemy Trap System. Głębokość kasety, w której leży wycieraczka wynosi 8 cm, więc może zgromadzić dużą ilość zanieczyszczeń. System ten posiada również przyłącze do odwodnienia. System wykonuje się na dowolny wymiar wycieraczki.

Uzupełnienie oferty wycieraczek stanowi wycieraczka stalowa ocynkowana. Standardowe wykonania mają wysokość 2 cm i wymiary wraz z ramą: 60 x 40 cm, 75 x 50 cm, 100 x 50 cm, 120 x 80 cm.

Mamy również wycieraczki do czyszczenia kół wózków. 
                           FILM Z PREZENTACJĄ WYCIERACZKI DO CZYSZCZENIA KÓŁ WÓZKÓW